Trwa wczytywanie produktów
Copy General
Strona główna Zalety druku lateksowego

Zalety druku lateksowego

Druk lateksowy czy też technologia lateksowa odznacza się wymiernymi zaletami takimi jak: dłuższa żywotność drukowanych materiałów, lepsza ostrość i szczegółowość druku oraz bezwonność dająca możliwość stosowania druku do wewnątrz.

Copy General postawiło na lateks z kilku powodów: ekologiczna technologia druku, jakość druku oraz łatwość obsługi. Najważniejsze jednak jest to, że technologia lateksowa w odróżnieniu od solwentowej daje szersze i efektowniejsze możliwości zastosowania druku do wewnątrz jak i na zewnątrz.

Poniżej prezentujemy kilka przykładów zastosowania technologii lateksowej w druku zewnętrznym oraz wewnętrznym.

Druk banerów reklamowych zewnętrznych - dzięki technologii lateksowej możemy obok wielkich napisów umieścić szczegółową grafikę, logotypy czy też mapki dojazdu. Wówczas baner ogłoszeniowy, bilboard, citilight będzie zawierał więcej niezbędnych informacji.


Roll-upy, X-banery, Standy – popularne, łatwe w montażu nośniki reklamowe stosowane najczęściej wewnątrz. Tutaj po raz kolejny należy podkreślić iż druk lateksowy jest bezzapachowy i nie wydziela szkodliwych dla środowiska związków chemicznych. Takie właściwości powodują, że zastosowanie nośników reklamowych wykonanych w technologii lateksowej jest idealne do stosowania w sklepach spożywczych, aptekach, przychodniach. Wszędzie tam gdzie promowane jest hasło ECO.


Dekoracje wnętrz poprzez druk na tkaninach, płótnach oraz tapetach - użycie plotera lateksowego do tego typu prac zapewnia odporność na światło, wodę oraz zadrapania mechaniczne. A nasycenie barw i odzwierciedlenie kolorystyki będzie przyjemne dla oka oglądających. Dodatkowo druk na tapetach, płótna (canvas) umożliwiają tworzenie oryginalnego i niepowtarzalnego wystroju wnętrza w domu, pracy, punkcie usługowym.


Naklejki na szyby, napisy na samochodach, oklejanie mebli, systemy wystawiennicze – dzięki lateksowi połączonemu z możliwościami plotera tnącego oraz zastosowaniu odpowiednich podłoży pod wydruk takich jak magnes, folia samoprzylepna uzyskujemy bardzo ciekawą i nowatorską formę reklamy. Na szczególną uwagę zasługuje druk na magnesie, którego łatwość montażu daje duże możliwości.


Oczywiście powyższe przykłady zastosowań nie zamykają możliwości plotera lateksowego. Wszystko zależy od kreatywności i twórczości autora projektu oraz wynikającej potrzeby. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do kontaktu z nami w celu uzyskania więcej informacji.

KEY2PRINT 2018