Trwa wczytywanie produktów
Copy General
Strona główna Oferta dla branży AEC

Oferta dla branży AEC

Copy General jest liderem rynku w druku dokumentacji technicznych, architektonicznych, budowlanych i powykonawczych. Posiadamy ponad 25 lat doświadczenia. Wykonywaliśmy druki dokumentacji dla takich projektów jak Millennium Plaza, PGE Arena, Mostu Marii Skłodowskiej – Curie w Warszawie, Złotych Tarasów czy Oczyszczalni ścieków „Czajka”. W historii Copy General skopiowaliśmy, wydrukowaliśmy i złożyliśmy około 15 milionów metrów kwadratowych rysunków.
 • Copy General jest wiodącym dostawcą usług reprograficznych tj. drukowania, kopiowania, skanowania i oprawiania dokumentów w Centralnej i Wschodniej Europie.
 • Usługi dostarczamy w naszych centrach produkcyjnych w Pradze, Budapeszcie, Warszawie i Moskwie
 • Świadczymy kompleksowe usługi reprograficzne skierowane do branży projektowej, konstrukcyjnej i budowlanej. Oferujemy szeroki wachlarz produktów dla biur, działów marketingu i branży reklamowej.
 • Drukujemy i dostarczamy materiały na konferencje Outsourcing i doradztwo w zakresie druku dla dużych firm
 • Dostępność non stop 24h/7dni w tygodniu.

  Skontaktuj się z nami:


 Potrzebują Państwo informacji o
 naszych usługach? Chcą       złożyć zamówienie? Potrzebują     znaleźć nietypowe rozwiązanie?
 Zachęcamy do kontaktu.

 Telefon: +48 22 628 62 52

 E-mail: kontakt@copygeneral.pl

 

 

 

 

 

O Copy General

Firma Copy General została założona w latach 80. XX wieku w USA. W Europie pojawiliśmy się na początku lat 90. wraz z napływem zachodniego kapitału. Pierwsze centrum druku i kopiowania w Polsce otworzyliśmy w Warszawie w roku 1993 przy skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich i Emilii Plater. Chęć współpracy z Copy General była tak duża, że zdecydowaliśmy się na działanie całodobowe przez 7 dni w tygodniu. Dzięki takiemu podejściu wzrosła moc przerobowa firmy i zdecydowana większość zleceń była realizowana z dnia na dzień, w czasie krótszym niż 24 godziny. Elastyczność i szybkość okazały się strzałem w dziesiątkę. Klienci zaufali naszej sile, dynamice i niezawodności. Grupą klientów, która szczególnie polubiła nocne zmiany okazali się architekci i projektanci. Mogli spokojnie pracować do późnych godzin wieczornych i zlecać zamówienia do odbioru na następny dzień. Znaleźli solidnego partnera w postaci Copy General.
W ciągu pierwszych pięciu lat działalności skopiowaliśmy setki kilometrów planów architektonicznych i budowlanych dla inwestycji na terenie całej Polski. Początkowo oferowaliśmy kopiowanie czarno-białe, ale wraz z rozwojem myśli technicznej i pojawieniu się na rynku nowoczesnych urządzeń do druku wielkoformatowego, w naszej ofercie pojawiły się również plotery kolorowe. Doświadczenie Copy General rosło, park maszynowy stawał się okazalszy i nowocześniejszy. Implementowaliśmy nowoczesne rozwiązania i modernizowaliśmy placówki usługowe.
Aby podnieść jakość dostarczanych produktów, stworzyliśmy specjalistyczne centrum produkcyjne, które jest czynne 24 godziny na dobę.

 

Usługi dla branży AEC

1.Kopiowanie i drukowanie

Gdy mówimy o usługach dla branży AEC, pierwszym usługą która przychodzi na myśl jest wydruk oraz kopia dokumentów wielkoformatowych typu CAD. W Copy General mają Państwo możliwość wydrukowania zarówno pojedynczych rysunków, które są potrzebne od ręki, jak i całych obszernych dokumentacji technicznych. Do największych zalet druku i kopiowania w Copy General należy:
 • druk z prędkością 15 m kwadratowych na minutę, czyli aż 5000 m2 na dobę
 • wysoka rozdzielczość wydruku 1200 dpi., w kolorze, jak i w czerni i bieli
 • druk czarno-biały i kolory wykonywany jest na tej samej maszynie
 • duża szerokość wydruku wynosząca 1065 mm (42 cale)
 • park maszynowy Copy General dedykowany do druku wielkoformatowego CAD – używamy urządzeń tylko renomowanych dostawców takich jak HP, Canon.
 • posiadanie backupów urządzeń, co pozwala gwarantować terminowość wykonania zleceń.

2. Usługa skanowania i archiwizacji

Podstawowymi produktami ściśle związanymi z dokumentacją techniczną są skanowanie i archiwizacja, która w połączeniu z indeksacją stanowi łatwo dostępne archiwum cyfrowe. Dzięki takiej formie archiwizacji oszczędza się koszty związane z utrzymaniem i zarządzaniem archiwum tradycyjnym. Dodatkowym atutem jest szybkość i komfort wyszukiwania niezbędnych dokumentów. Bez ruszania się z miejsca i mozolnego szukania w kilka minut można pobrać żądane dokumenty z elektronicznego archiwum.
Jakie są zalety korzystania z usługi skanowania i archiwizacji? Skanowanie i archiwizacja w Copy General posiada wiele zalet:
 • indywidualne podejście do każdego zamówienia
 • sprzęt najlepszych producentów (Contex), który zapewnia skanowanie dokumentów nawet do rozmiaru 1065 mm (42 cale) oraz posiada system kamer umożliwiający 100% odwzorowanie digitalizowanego materiału z rozdzielczością aż 1200 dpi
 • tworzenie prostej w zarządzaniu bazy danych archiwizowanych materiałów lub dopasowanie się do już istniejących baz danych kontrahenta
 • możliwość indeksacji oraz uzupełniania metadanych, generowanie kodów kreskowy i kodów QR
 • możliwość realizacji zamówienia bezpośrednio w biurze kontrahenta.

3.Oprawy dokumentacji

Copy General, w szerokim wachlarzu usług skierowanych do branży AEC, posiada również nierozbieralną oprawę dokumentów potocznie zwaną introligatorską. Tego typu oprawa przygotowywana przez Copy General spełnia wymogi urzędowe.
Opracowaliśmy innowacyjny sposób jej wykonania, która gwarantuje profesjonalny, estetyczny i przede wszystkim trwały efekt. Dbamy nie tylko o jakościowy wygląd materiałów, ale i o ich zawartość. Sprawdzamy poprawność dokumentacji – jej poprawne ułożenie, złożenie i wymiary. Zawsze na życzenie klienta możemy zastosować inne formy oprawy – oprawa książkowa (klejona) lub oprawa bindowana z wykorzystaniem spirali (metalowa lub plastikowa).
Uzupełnieniem usługi oprawy dokumentacji technicznej jest składanie rysunków. Copy General oferuje dwa formy składania dokumentacji: ręczną i automatyczną przy użyciu specjalistycznych maszyn. W przypadku składania automatycznego gwarantujemy trzy podstawowe formaty:
 • 210 mm bez marginesu – ten format zalecany jest do teczek
 • 190 mm – dedykowane do koszulek bądź do przyklejenia wąsów
 • 210 mm z marginesem – przeznaczone do wpięcia.
 • Zawsze możemy dociąć rysunek do wymaganego przez kontrahenta rozmiaru.

4.Dostawa i odbiór prac

W trosce o naszych kontrahentów i komfort ich pracy, uruchomiliśmy usługi kurierskie Copy General. Do realizacji tej usługi wyposażyliśmy się we własną flotę samochodów. Jest to idealne rozwiązanie dla kontrahentów, którzy nie mają czasu na wizytę w naszych punktach usługowych oraz w sytuacji gdy wysyłka zamówienia skierowana jest do więcej niż jednego adresata.
Nie zawężamy naszych działań wyłącznie na okolice Warszawy. Bez problemu zorganizujemy transport w wybrane miejsce w Polsce. W przypadku konieczności odbioru dokumentacji, kurier jest w stanie pojawić się u kontrahenta tego samego Świadczymy również usługę dostawy międzynarodowej.

5.Inne

Copy General posiada bogate portfolio usług. Nie skupiamy się wyłącznie na obsłudze branży budowlanej. Duża część naszych realizacji spotyka się z uznaniem i pozytywnymi reakcjami również ze strony innych departamentów firmy.
Wartość naszych działań dostrzegana jest przez działy marketingu oraz wsparcie sprzedaży. Katalogi wizerunkowe wydrukowane w wysokiej jakości przedstawią Państwa jako profesjonalną firmę, której zależy na kontakcie z klientem. Wykorzystanie nowoczesnych i eleganckich form oprawy podniesie prestiż materiału, który z pewnością spotka się z aprobatą Państwa kontrahentów.

Co nas wyróżnia:

Każda firma posiada cechy, którymi próbuje odróżnić się od konkurencji. Niepowtarzalnym plusem Copy General jest fakt, że działamy konsekwentnie według wyznaczonej strategii analizując nasze działania. Przede wszystkim charakteryzuje nas:
1.Dostępność
Niezmiennie od 1993 roku jesteśmy do Państwa dyspozycji 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Od 2012 udostępniamy zamówienie on-line na stronie internetowej www.copygeneral.pl.
2. Szybkość
W dzisiejszym biznesie czas to jeden z najważniejszych czynników decydujący niejednokrotnie o sukcesie danej firmy. Przez lata nauczyliśmy się, jak skutecznie spełniać oczekiwania klientów pod presją czasu. Dlatego też:
  • pracujemy 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu, w systemie 3-zmianowym
  • ponad 25-letnie doświadczenie pomogło nam stworzyć efektywny system pracy
  • posiadamy 2 niezależne pracownie na terenie Warszawy, które zapewniają terminowe wykonanie zamówień
  • w parku maszynowym posiadamy wysokiej klasy, nowoczesne maszyny produkcyjne, które są wyposażone w specjalistyczne oprogramowanie usprawniające pracę operatorom Copy General
  • połączenie zmianowego systemu pracy z wydajnymi urządzeniami pozwala nam szybko realizować zlecenia. 90% naszych zamówień wykonywanych jest w czasie krótszym niż 24 godziny
  • posiadamy umowy serwisowe (SLA), gwarantujące nam szybkie naprawy urządzeń lub też ich backup.
3. Elastyczne podejście
Każdy klient, każde zlecenie, to dla nas nowe wyzwanie. Zawsze staramy się podejść indywidualnie i przygotować ofertę skrojoną na miarę potrzeb. Satysfakcja naszych partnerów to dla nas motor napędowy. Określając czas realizacji dużych zleceń, staramy się maksymalnie dopasować do potrzeb kontrahentów. Dzięki szerokiej grupie operatorów i zasobnemu parkowi maszynowemu możemy zwiększyć moce produkcyjne na żądanie.

4. Know-how
Znakomite zorientowanie w dostępnych technologiach i procesach, jak również wieloletnie doświadczenie zdobyte na rynkach kilku państw, stawia nas w gronie liderów w branży. Jako firma zawsze chcemy iść krok dalej i pozytywnie zaskakiwać. Zawsze służymy wsparciem i radą niezależnie od etapu pracy naszych partnerów.

5. Park maszynowy
Centrum produkcyjne działa w oparciu o maszyny najwyższej jakości, pochodzące od znanych producentów (m.in. Xerox, Oce, Duplo, Konica Minolta, Canon, HP, Contex). Do zarządzania pracami wykorzystujemy najnowocześniejsze oprogramowanie na rynku (Colorado, Caldera i wile innych).
Firma posiada umowy z dostawcami software, które gwarantują dostęp do najaktualniejszych wersji dostępnych na rynku. Powyższe w połączeniu z innowacyjnym zarządzaniem, daje gwarancję otrzymania najlepszego produktu. Dzięki temu mamy pewność, że oferujemy naszym partnerom wyjątkowe produkty, z których jesteśmy dumni i dla których zrobiliśmy wszystko, aby zadowolić potrzeby naszych kontrahentów.

6. Bezpieczeństwo
Wiedząc, jak ważne w dzisiejszych czasach jest zachowanie poufności, wyposażyliśmy się w systemy i oprogramowania gwarantujące bezpieczeństwo przekazywanych danych kontrahentów.

Most w Toruniu
Warto również zaznaczyć obecność naszej firmy przy realizacji budowy mostu w Toruniu. Generalnym wykonawcą inwestycji była znana nam już firma Strabag, która powierzyła nam wykonanie dokumentacji powykonawczej całej przeprawy wraz z dojazdami. Przedsięwzięcie było trudne do zrealizowania z powodu bardzo krótkiego terminu realizacji, jednak kolejny raz potwierdziliśmy solidność naszej firmy i całe zamówienie zostało wykonane na czas. Przeprawa została oddana do użytku pod koniec 2013 roku. Liczący 540 metrów długości most składa się z dwóch przęseł, które zostały oparte na jednej podporze w nurcie Wisły.

Złote Tarasy
Copy General było również obecne przy budowie jednego z najlepiej rozpoznawanych centrów handlowo-biurowo-rozrywkowych w Polsce. Złote Tarasy to obiekt zlokalizowany w ścisłym centrum stolicy, który bardzo szybko stał się kultowym miejscem spotkań mieszkańców stolicy oraz wypoczynku osób podróżujących koleją z racji sąsiedztwa Dworca
Centralnego PKP. Znakiem rozpoznawczym obiektu jest szklana kopuła geodezyjna, która pokrywa obszar galerii. Konstrukcja została zaprojektowana przez Waagner Biro z Wiednia. Cała kopuła liczy ponad 10 200 m2 . Po naszej stronie znajdowało się przygotowanie dokumentacji technicznej dla tego elementu budynku.

PGE Arena
W portfolio inwestycji, przy których czynnie braliśmy udział, nie mogło zabraknąć obiektów sportowych. Stadion w Gdańsku został zbudowany przede wszystkim na potrzeby Mistrzostw Europy 2012 w piłce nożnej, które były rozgrywane w Polsce i na Ukrainie. Dzisiaj można na nim oglądać drużynę Lechii Gdańsk oraz Reprezentacji Polski. Stadion PGE Arena jest przez wielu specjalistów od budownictwa uważany za najładniejszy w Polsce i jeden z najciekawszych wizualnie obiektów sportowych w Europie - głównie dzięki unikatowej obudowie trybun. Obiekt może pomieścić aż 42 000 widzów, co czyni go drugim pod względem pojemości trybun stadionem piłkarskim w naszym kraju. Copy General przy realizacji tego projektu było odpowiedzialne za przygotowanie dokumentacji technicznej, która dotyczyła instalacji wentylacyjnej i klimatyzacji na całym stadionie.
 
 

KEY2PRINT 2018