Trwa wczytywanie produktów
Copy General
Strona główna Druk kolorem białym i złotym
PLANROOM

Druk kolorem białym i złotym

Wraz z pojawieniem się w Centrum Produkcyjnym Copy General nowej maszyny Fuji Revoria Press PC1120 nasza oferta poszerzyła się o dwie nowe opcje uszlachetnienia druku. Drukujemy już kolorem złotym oraz białym.

 

Nadruk kolorem białym 

Druk kolorem białym wybierany jest najczęściej przez klientów, którzy chcą zrealizować swój wydruk na papierach o intensywnych kolorach: czarnym, granatowym, czerwonym, zielonym oraz papierach ekologicznych np. eco brown, eco grey, a także na folii samoprzylepnej przezroczystej. Druk białym kolorem stosuje się przede wszystkim na zaproszeniach ślubnych oraz zaproszeniach firmowych, kartkach okolicznościowych, dyplomach, certyfikatach, voucherach, teczkach ofertowych, wizytówkach, ulotkach, okładkach folderów, katalogów, broszur, perfect bindingów - opraw klejonych, książek.

Nadruk kolorem białym najczęściej stosuje się do naklejek na folii przezroczystej. Nadruk białym kolorem możemy zastosować w dwojaki sposób: jako druk standardowy, gdzie nanoszony jest biały kolor jak w przypadku innych kolorów CMYK oraz jako poddruk aby uwidocznić, nasycić inne kolory na przezroczystych podłożach takich jak folia. Naklejki z białym kolorem możemy wykonać również w odbiciu lustrzanym do naklejenia od wewnątrz. Naklejki wykonane tą metodą są nieprzezroczyste i nadają się do naklejenia na powierzchniach w dowolnym kolorze.
 
W przypadku druków kolorowych, wykonywanych na papierach o intensywnych kolorach (czarnym, granatowym, czerwonym, zielonym) biały druk może służyć jako poddruk pod inne kolory, dzięki czemu pozostałe kolory nie zmienią barwy.
 

Nadruk kolorem złotym

Kolor złoty od zawsze przyciąga uwagę, kojarzy się on z ekskluzywnością oraz prestiżem. W Copy General wybierany jest najczęściej do zaproszeń ślubnych oraz zaproszeń firmowych, kartek okolicznościowych, certyfikatów, dyplomów, voucherów, na okładkach folderów, katalogów, broszur, perfect binding - opraw klejonych, książek. Kolor złoty stosuje się zarówno do wydruku na papierach białych jak i kolorowych o intensywnej barwie czarnej, granatowej, czerwonej, zielonej.

Nadruki kolorem złotym oraz białym najlepiej sprawdzają się na papierach gładkich, bez faktury. Ciekawym rozwiązaniem w przypadku wykorzystania kolorów złotego lub białego jest nadrukowanie grafiki lub zadrukowanie kartki jednym kolorem, zafoliowanie i dodatkowy nadruk kolorem złotym lub białym. Sprawia to że kolor złoty oraz biały jest jeszcze bardziej uwydatniony.

Chcesz równocześnie zastosować dwa lub więcej nadruków kolorem dodatkowym - nie ma problemu. Dotyczy to zarówno naszych nowych opcji uszlachetnienia wydruków kolorem złotym i białym, jak również tych już wcześniej wprowadzonych do oferty, czyli nadruki kolorem srebrnym i clear tonerem. Możemy równocześnie na jednym arkuszu zastosować kilka dodatkowych kolorów np. biały i złoty, złoty i srebrny, srebrny i biały, biały i clear toner.
 

Jak przygotować nadruk dodatkowym kolorem (złoty, srebrny, biały, przeźroczysty)?

  • Preferowanym przez nas sposobem przygotowania dodatkowego koloru jest stworzenie osobnej warstwy w pliku do druku, na której umieścimy elementy, które mają być zadrukowane dodatkowym kolorem. Jeśli chcemy zastosować dwa kolory dodatkowe należy stworzyć oddzielną warstwę dla każdego koloru. Elementy muszą być przygotowane kolorem czarnym (K) o nasyceniu 100%.
  • Innym sposobem przygotowania dodatkowego nadruku jest ustawienie w programie graficznym koloru dodatkowego o nazwie Gold (złoty), Silver (srebrny), White (biały) lub Clear (przezroczysty). Kolor dodatkowy musi być przygotowany jako 100% nasycenia koloru.

KEY2PRINT 2018