Trwa wczytywanie produktów
Copy General
Strona główna Naklejki reklamowe, wielkoformatowe i inne

naklejki do druku

Naklejki to fajne gadżety dla klientów, sposób na promocję akcji społecznej, a także na oznaczenie produktów, urządzeń czy akcesoriów. W zależności od preferencji i potrzeb wybierać możemy między naklejkami w różnych kształtach i wielkościach. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat? Zachęcamy do lektury!

 

Druk naklejek

Druk naklejek przeprowadzany jest z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, na przykład z wykorzystaniem przyjaznej dla środowiska technologii lateksowej. W procesie przygotowania wyróżnić możemy dwa etapy. Etap pierwszy to druk grafiki na specjalnej folii, drugi to wycinanie naklejek na ploterze tnącym. Naklejka może być przygotowana na folii matowej, błyszczącej, przezroczystej, na folii easy dot. matowej lub easy dot. przezroczystej, mieć dowolne wielkość, kształt i kolor ‒ zainteresowany zazwyczaj ma do wyboru kolory z palety CMYK.

 

Rodzaje naklejek

Oczywiście wyróżnić możemy różne rodzaje naklejek, które sprawdzą się w konkretnych przypadkach, są to:

 

 • Naklejki papierowe ‒ tego typu naklejki nie są odporne na działanie czynników atmosferycznych i zanieczyszczenia, nie sprawdzą się więc na zewnątrz pomieszczeń. Naklejki papierowe wykorzystywane są głównie w magazynach, halach, marketach, a nawet na poczcie.
 • Naklejki foliowe ‒ naklejki foliowe są droższe od papierowych, wyróżniają się trwałością oraz odpornością na działanie wody i wilgoci, mogą więc być wykorzystywane na zewnątrz pomieszczeń. Doskonale sprawdzają się w roli etykiet.
 • Naklejki reklamowe ‒ naklejki z ciekawą grafiką, logo bądź nazwą firmy to sposób na zwiększenie rozpoznawalności marki i budowę jej pozytywnego wizerunku. Naklejka będzie ciekawym gadżetem dla klientów.
 • Naklejki na ścianę dla dzieci ‒ naklejki znajdują również zastosowanie w wystroju wnętrz. Kolorowa naklejka z ciekawym motywem będzie doskonałą ozdobą pokoju dziecięcego. Naklejki są samoprzylepne ich montaż trwa zaledwie kilka sekund.
 • Naklejki na samochód ‒ zamówić również można specjalne naklejki na samochód, sprawią one że nasz pojazd będzie wyróżniał się na ulicy, mogą też być doskonałym sposobem na reklamę.
 • Naklejki ostrzegawcze ‒ zamówić również można specjalne naklejki ostrzegawcze do umieszczenia na różnego typu maszynach i urządzeniach. Zazwyczaj są to naklejki z klejem, dzięki czemu montaż przebiega bardzo sprawnie.
 • Naklejki magnetyczne ‒ to zazwyczaj naklejki wielkoformatowe, które sprawdzają się jako pomoce dydaktyczne czy tablice informacyjne. Mogą być wykorzystane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz obiektów. 

Zastosowanie naklejek

Jak już wspomnieliśmy powyżej, naklejki znajdują bardzo szerokie zastosowanie, sprawdzają się jako:

 • materiały reklamowe i promocyjne
 • materiały propagandowe
 • materiały informacyjne
 • etykiety na produkty spożywcze
 • oznaczenia sprzętu elektronicznego
 • oznaczenia pojazdów, maszyn i urządzeń 

Druk naklejek ‒ cena

Ile kosztuje druk naklejek? Na cenę wpływa kilka czynników, między innymi wielkość i kształt, liczba sztuk czy rodzaj podłoża. Różnice w cenach uzależnione są również od konkretnej drukarni i jej lokalizacji.

Za 100 naklejek z zadrukiem pełnokolorowym, wyciętych na bryty A3, o wymiarach 3 x 3 cm i wydrukowanych na folii matowej zapłacimy około 200-250 zł. Zakupić również można pojedyncze sztuki naklejek.

Podsumowanie

Naklejki wykorzystywane są przez firmy o różnym profilu działania, a także przez instytucje czy osoby prywatne. Do wyboru mamy naklejki magnetyczne, naklejki wielkoformatowe, naklejki na papierze, folii i wiele innych rodzajów. Wybrany typ naklejek możemy za pomocą kilku kliknięć zamówić w drukarni internetowej.

 

KEY2PRINT 2018