Trwa wczytywanie produktów
Copy General
Strona główna Czemu warto przygotować swoją wizytówkę firmową?Plik eleganckich wizytówek powinien znajdować się zarówno w kieszeni prezesa dużego przedsiębiorstwa, jak również osoby, która prowadzi niewielki rodzinny interes czy kierownika danego działu. Estetyczna, porządna wizytówka przedstawi nas jako prawdziwych profesjonalistów i ułatwi budowanie pozytywnego wizerunku firmy. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na druk wizytówek?

Druk wizytówek

Choć w dobie Internetu wielu przedsiębiorców stawia na wysyłanie e-maili do klientów i kontrahentów oraz promocję w Internecie, druk wizytówek nadal jest bardzo ważny, co więcej dobrze przygotowana wizytówka wręczona podczas spotkania biznesowego czy targów może poskutkować owocną współpracą.

Dlaczego konkretnie warto zainwestować w druk wizytówek?

  1. Sposób na nawiązanie nowych kontaktów – już na wstępie warto podkreślić, że na każde spotkanie, na którym mamy szansę nawiązać nowe znajomości, powinniśmy udać się z plikiem wizytówek. Nie trzeba chyba dodawać, że wizytówki muszą być czyste, estetyczne i nie mogą być pogniecione. Podczas rozmowy warto wręczyć wizytówkę każdemu z rozmówców, wielu z nich z pewnością odwdzięczy się tym samym, a my nie tylko dobrze się zaprezentujemy, ale też uzyskamy dane kontaktowe wielu osób. Istnieje duża szansa, że udana rozmowa i wymiana wizytówek zakończą się owocną współpracą. Podpowiemy, że po 2-3 dniach warto zadzwonić do każdej z osób, od której otrzymaliśmy wizytówkę i podziękować za rozmowę, ponadto, podczas rozmowy można zaproponować też przesłanie materiałów o swojej firmie.
  2. Budowanie pozytywnego wizerunku firmy – eleganckie, fajne wizytówki bardzo dobrze świadczą o osobie, która je wręcza, jak również o firmie, w której ona pracuje. Wizytówka, która zrobi wrażenie na kliencie może go zachęcić do zapoznania się z ofertą firmy. Posłużmy się przykładem – załóżmy, że jesteś właścicielem agencji reklamowej, jeśli wręczysz swoim potencjalnym klientom kreatywne wizytówki wykonane na porządnym papierze lub innym materiale, wyróżniające się kolorystyką, formą i kształtem z pewnością zwiększysz swoją szansę na współpracę i wyprzedzisz konkurencję, która nie ma wizytówek lub dysponuje tylko takimi, które nie należą do zbyt kreatywnych i ciekawych.
  3. Sposób na zyskanie nowych klientów – wizytówki możesz wręczyć podczas spotkania biznesowego, podczas konferencji, targów, różnego typu imprez, a nawet przypadkowego spotkania – jest naprawdę wiele możliwości, by zaprezentować siebie i swoją firmę, a co za tym idzie, zwiększyć grono klientów.
  4. Niedrogie rozwiązanie – druk wizytówek jest stosunkowo niedrogim rozwiązaniem. Drukarnie mają naprawdę atrakcyjne oferty – proponują kreatywne, oryginalne projekty graficzne oraz duży wybór podłoży, na których mogą być wydrukowane wizytówki – mowa tutaj zarówno o różnego typu papierach, w tym również papierach ekologicznych, jak również o plastiku. Nowoczesne maszyny drukujące sprawiają, że wydruki są trwałe i wyraźne, a uszlachetnienia nadają wizytówkom wyjątkowego charakteru. Inwestycja w takie wizytówki z pewnością szybko się zwróci.
  5. Warto tutaj dodać, że nawet, gdy ktoś podczas rozmowy zainteresuje się naszą ofertą, brak wizytówki może uniemożliwić współpracę. W dzisiejszych czasach konkurencja jest bardzo duża i istnieje spore prawdopodobieństwo, że klient nie będzie tracił czasu na wyszukiwanie naszej firmy w Internecie tylko zadzwoni do konkurentów, od których wizytówki otrzymał.

 

Na koniec

Podsumowując, dobrze przygotowana wizytówka to priorytet, pamiętajmy jednak, że wizytówka wizytówce nie równa i zadbajmy o to, by wizytówka naszej firmy wyróżniała się na tle innych. Ważne, by pasowała ona do specyfiki naszej branży — na przykład w przypadku radcy prawnego wizytówka powinna być przede wszystkim elegancka i raczej w stonowanych kolorach, w przypadku branż Premium sprawdzą się złote i srebrne zdobienia, a jeśli chodzi o zakład fryzjerski możemy dać ponieść się fantazji. Swoją wizytówkę możesz przygotować tutaj

W razie problemów czy jakikolwiek wątpliwości warto skorzystać z pomocy specjalistów.

Powodzenia!

KEY2PRINT 2018