Trwa wczytywanie produktów
Copy General
Strona główna Składanie rysunków technicznych

Praca z rysunkami technicznymi dzieli się na kilka etapów. Pierwszym etapem jest poprawne przygotowanie pliku z projektem do druku. Następnym krokiem niewątpliwie jest poprawny wydruk tj. zgodnie z tym co znajduje się w pliku klienta ze szczególnym naciskiem na poprawne odwzorowanie grubości kresek, naniesionych kolorów itp. Ostatnim etapem jest odpowiednie, wedle zaleceń klienta, złożenie rysunków.  Wyróżniamy dwie główne i najbardziej popularne metody składania rysunków technicznych tj. składanie „do teczki” oraz „do wpięcia”.

Metoda składania „do teczki” to składanie rysunków zwykle do formatu A4 tak by złożone rysunki mogły zostać spakowane w teczkę lub po umieszczeniu ich w specjalnych koszulkach foliowych wpięte do segregatora. Natomiast składanie rysunków „do wpięcia” to metoda,  która pozwala nam na uzyskanie specjalnego 3-5 centymetrowo marginesu, za pomocą  którego możemy trwale oprawić złożone rysunki (oczywiście zachowując możliwość swobodnego ich rozkładania oraz przeglądania).

Z doświadczenia jednak wiemy, że składanie rysunków technicznych to nie zawsze koniec procesu, ponieważ wielu klientów oprócz składania decyduje się również na  ich oprawienie. Naszym klientom gorąco polecamy oprawę w sztywną oprawę introligatorską. Okładki takiej oprawy pokryte są skóropodobną okleiną a sama oprawa zbijana jest ręcznie za pomocą gwoździ introligatorskich. Jest to wysoce profesjonalna oprawa, która daje gwarancję jakości i trwałości.

Tak oprawione rysunki techniczne spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów i mogą  być złożone w urzędzie, bez ryzyka odmowy ich przyjęcia, jako dokumentacja projektowa.

Jeżeli celem składania rysunków technicznych jest ułatwienie przechowywania wydrukowanych projektów to szczególnie polecamy dodatkową opcję wykończenia jaką jest wyżej wymieniona oprawa wydrukowanych rysunków technicznych w oprawę u nas zwaną oprawą architektoniczną AEC .


Czytaj więcej

Zespół Copy General

KEY2PRINT 2018