Trwa wczytywanie produktów
Copy General
Strona główna Obrazy na płótnie w ramie
Ramy do obrazów

Obrazy a płótnie w ramie

W Copy General każdego roku drukujemy kilkaset sztuk obrazów na płótnie tzw. Canvasów. Dlatego też pragnąc sprostać oczekiwaniom naszych klientów wprowadziliśmy dwie nowe usługi, które nadają dodatkowej elegancji. Są to lakierowanie canvasu oraz oprawa w ramę. I tu nasuwa się pytanie:, które canvasy warto, a których nie należy oprawiać w ramę?

Jak w przypadku każdego tego typu pytania, należy pamiętać, że najważniejszą kwestią jest, aby wykonany canvas podobał się Państwu i pasował do wystroju pomieszczenia, w którym ma zawisnąć. Jednak, jeśli nie mają Państwo jeszcze gotowej koncepcji warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami, które pomogą odpowiedzieć na pytanie czy powinienem wykonać obraz z ramą czy bez.

Zaczniemy od wyjaśnienia jak właściwie wykonywany jest canvas. Wybrane zdjęcie, czy też kopię obrazu drukujemy na nowoczesnych wielkoformatowych ploterach atramentowych. Następnie zadrukowane płótno naciągamy na wcześniej złożoną drewnianą ramę zwaną krosnem. W ten sposób powstaje standardowa wersja obrazu na płótnie, która może zostać polakierowana lub oprawiona w ramę.

Obrazy w wersji lakierowanej lub standardowej, doskonale sprawdzają się gdy umieszczone na nich grafiki, zdjęcia a także pejzaże i portrety wykonane są w zgodzie z nowoczesną lub abstrakcyjną sztuką. Świetnie sprawdzą się również kopie obrazów które w oryginale były malowane w technice malarskiej zwanej kubizmem. Doskonałym przykładem obrazów, których nie należy oprawiać w ramy są obrazy Pabla Picassa, którego dzieła mają charakter kompozycji otwartej. Obrazy bez ramy są wykonywane również do tak zwanych tryptyków lub obrazów kaskadowych, które są zbiorem kilku oddzielnych obrazów bardzo często w różnych rozmiarach wykonanych z jednego zdjęcia. Poniżej prezentujemy przykład obrazu kaskadowego, przedstawiający most Golden Gate.

W ramę powinno się natomiast oprawiać wszelkiego rodzaju obrazy, które mają tzw. kompozycję zamkniętą. Może to być grafika, zdjęcie lub wydruk kopii obrazu z okresu renesansu lub baroku. Obrazy z tych epok dużo lepiej prezentują się w ramie. Przy wykonywaniu kopii obrazów klasycznych najlepiej umieścić je w złote lub srebrne ramy ozdobne. Tak jak są one prezentowane w oryginale. Grafiki oraz zdjęcia najczęściej oprawiamy w ramy, o prostym lub nowoczesnym wykończeniu. Bardzo ważne przy wyborze ramy do obrazu jest dobór odpowiedniego wzoru. Rama nie może przytłaczać obrazu swoją fakturą, ani wielkością.

W ofercie Copy General dostępne jest ponad 30 rodzajów ram o szerokości od 2 do 8 cm w różnych wariantach wykończenia i fakturach. W Copy General wykonujemy obrazy w wersji standardowej bez ramy oraz z ramą, w wielkości od 20 do 100 cm szerokości oraz wysokości. Czas realizacji zamówienia dla canvasu bez ramy wynosi tylko 24h. W przypadku obrazów w ramie termin ustalany jest indywidualnie i wynosi około 7 dni roboczych.

 

KEY2PRINT 2018