Trwa wczytywanie produktów
Copy General
Strona główna Druk plakatów w technologi lateksowej

Pomimo, iż plakat jest stosunkowo nowym źródłem przekazu informacji -  jego historia zaczyna się dopiero na przełomie XIX i XXw. - na dobre zakorzenił się w naszej kulturze i niejednokrotnie miał wpływ na losy tysięcy, jeśli nie milionów ludzi. Do najbardziej znanych plakatów należą: “I Want YOU for US Army”, “Keep Calm and Carry On”, “We Can Do It!”, “Che”.

Nowy salon druku
Nowy salon druku
Nowy salon druku
Nowy salon druku


Pomimo ogromnej cyfryzacji w wielu dziedzinach plakat wciąż jest  jedną z najbardziej popularnych form graficznych. Używany jest on m. in jako afisz kulturalny, nośnik informacji, element promocyjny w różnego rodzaju kampaniach reklamowo-marketingowych, wyborczych oraz wielu innych.

W Copy General zajmujemy się drukiem plakatów już od ponad 20 lat. Na początku działalności nasze możliwości ograniczały się plakatów w formatach A4 i A3. Z biegiem czasu przenieśliśmy produkcję plakatów na większe maszyny atramentowe, które pozwoliły nam na druk plakatów w szerokości wynoszącej do 106 cm. Druk atramentowy nadal obecny jest w naszym punkcie usługowym i doskonale sprawdza się do druku plakatów od ręki. Jednakże do druku plakatów na zamówienie zalecamy obecnie druk lateksowy.

W technologię tą zainwestowaliśmy wiele lat temu i z powodzeniem stosowaliśmy do takich produktów jak: nalepki, naklejki, magnesy, oraz do wydruków naklejanych na pianki i pvc. Postanowiliśmy więc sprawdzić jak wyglądałyby plakaty drukowane na maszynie lateksowej. Okazało się, że wyglądają one świetnie i są bardzo trwałe. Według producenta urządzeń lateksowych wydruk może przetrwać nawet 3 lata zachowując wysokie nasycenie i żywą kolorystykę. Dodatkowym atutem jest fakt, że wydruk lateksowych jest ekologiczny i przyjazny środowisku. Dzięki czemu plakaty bezpiecznie można zawiesić nawet w pomieszczeniach w których są dzieci. Maszyna lateksowa jest w stanie wydrukować w ciągu godziny do 23m2, czyli aż 92 plakaty A2 lub 32 plakaty B1. Do druku plakatów w technologii lateksowej używamy papieru satynowego o gramaturze 140g oraz 200g. Maksymalna szerokość wydruku wynosi 140 cm.

KEY2PRINT 2018